Google Güzel İcat / Google Hacking

Google güzel icat..

Peki Google’ın bizim için çıkardığı sonuçlardan memnun muyuz? Daha doğrusu tam olarak istediğimiz sonuçları alabiliyor muyuz?

Google üzerinde yapılan aramaların verdiği sonuçlar çoğu zaman reklam içerikli siteleri barındırıyor ya da karşımıza saçma sapan içerikler çıkartıyor ve bu biraz can sıkıyor çünkü bu zaman kaybından başka hiçbir şeye yaramıyor.

Belki de aramamız, Google’ın anlayabileceği kadar açık değildir?

İzin verin size Google’ın arama satırına yazdıklarınızı Google’ın anlayacağı şekilde nasıl özelleştirebileceğinizi göstereyim.

Google Dorking (Google Hacking)

Sistem yapılandırmalarına ilişkin aramalar yapmak için ve güvenlik açıklarını bulmak için de kullanabiliriz. Fakat şimdilik bu tür şeyler için zamanınızı almayacağım.

Benim kullanacağım parametreler dışında diğer parametrelere buradan göz gezdirebilirsiniz.


YASAL UYARI: BU METİNDE YAPILAN ARAMALAR EĞİTİMSEL AMAÇLAR ÜZERİNE ÖRNEK TEŞKİL ETMESİ İÇİN VE METNİZENGİNLEŞTİRMESİ İÇİN YAPILAN ARAMALARDIR. BU ARAMALARDA İNTERNETE YÜKLENEN VE GOOGLE ÜZERİNDE OKUNABİLEN EĞİTİM İÇERİKLİ BELGELERİN DAHA RAHAT BULUNABİLMESİ HEDEFLENMİŞTİR VE BU TÜR (GOOGLE ÜZERİNDEN ULAŞILABİLEN) BELGELERİN DE ETİK OLMAYAN BİR DAVRANIŞ İÇİN KULLANILAMAYACAĞI DÜŞÜNÜLEREK SEÇİLMİŞTİR. BU İÇERİK TAMAMEN EĞİTİMSEL AMAÇLAR ÇEVRESİNDE HAZIRLANMIŞTIR VE GÖSTERİLEN TEKNİKLERİN FARKLI AMAÇLAR İÇİN VEYA TÜRK CEZA KANUNU’NA UYMAYAN BİÇİMDE KULLANILMASI DURUMUNDA SORUMLULUK OKUYUCUDADIR.


Uyarıyı okuduğunuzu kabul ediyorum ve devam ediyorum..

kullanacağımız parametreler

çıkan sonuç tam da istediğimiz gibi..
kullanacağımız parametreler
parametreler dışında bir sonuç yok..

Data Science Earth

Data Science Earth ekibi, üst düzey Veri Bilim çözümleri üretmek amacı ile toplanmış akademisyenler ve uzmanlardan oluşmaktadır. Öncelikli olarak veri bilincini geliştirmeyi ve küreselleşen rekabet ortamında verinin gücünün doğru kullanılmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Sponsor

QuestionPro 35 farklı soru seçim özelliği ile anket çalışmalarımıza güç katmaktadır.